Sluneční brýle

Sluneční brýle slouží především k ochraně před UV zářením. Neviditelné sluneční ultrafialové záření urychluje stárnutí oční čočky a může způsobovat i její další změny. Skla absorbující ultrafialové záření chrání Vaše oči.

Zjistěte více o slunečních brýlích.

Brýle a sport

Brýle na sport se liší většinou podle účelu, druhu sportu, ke kterému je budete používat. Vždy by měly být lehké, dobře sedět na obličeji a plnit ochrannou funkci. Až k 10% úrazů oka dochází právě při sportu. Sportovní brýle se prodávají nedioptrické, ale i dioptrické.

Zjistěte více o správném výběru brýlí pro sport, který máte rádi.

Brýle a počítač

Dlouhodobé namáhání zraku prací u monitoru počítače způsobuje rozmazané vidění, zvýšenou citlivost na světlo a další potíže. Po 40. roce věku tyto problémy ještě více narůstají v důsledku snížení zrakové ostrosti a rozsahu akomodace.

Zjistěte více o brýlích vhodných pro práci s počítačem.

Brýle a automobil

Řídíte často auto? Vadí Vám odlesky, které vznikají odrazem světla od slunečních skel?

Zjistěte více o brýlých, které jsou vhodné pro řízení.

Děti a brýle

Pokud mají dětské brýle správně korigovat zrak a řešit oční vady, musí především dobře sedět. Přednost dejte rozhodně plastu, který se nerozbíjí. Důležitá je také ochrana proti poškrábání, která prodlouží životnost i kvalitu vidění.

Zjistěte více o tom, jaké brýle jsou vhodné pro děti.

Multifokální brýle

Tyto brýlové čočky s plynule proměnlivou dioptrií bez viditelného přechodu jsou plně přizpůsobeny potřebám všedního dne tak, aby se brýle ráno nasadily a večer sundaly. V průběhu takto stráveného dne Vám brýlové čočky umožní vidět na všechny vzdálenosti, díky optickému povrchu dokonale upravenému na základě potřeb vidění a sledování pohybu očí.

Zjistěte více o multifokálních brýlích.

Ochranné brýle

Zjistěte více o ochranných brýlích.