Pokud je Vám více než 40 let a máte problémy s viděním, pravděpodobně trpíte presbyopií (vetchozrakostí), běžnou postupnou ztrátou vidění do blízka. Ale máme pro Vás dobrou zprávu: střídání brýlí na blízko a do dálky je již nimulostí. Nemusíte s sebou nosit další brýle na čtení ani, jako Vaši rodiče, nosit brýle s bifokálními čočkami rozdělenými viditelnou čarou.

Progresivní brýlové čočky umožňují hladký přechod z vidění do dálky přes vidění do střední vzdálenosti až po vidění do blízka a zároveň minimalizují všechny přechodové korekce. To znamená, že progresivní brýlové čočky mají odstupňovanou optickou mohutnost a zmírňují tak namáhání očí a umožňují co nejpřirozenější vidění.

První progresivní brýlová čočka na světě byla čočka Varilux, která byla vynalezena v roce 1959. Od té doby společnost Essilor zaváděla novinky a nastavovala nové standardy v kvalitě péče o zrak presbyopických pacientů. Každý design brýlových čoček Varilux prochází řadou přísných uživatelských zkoušek a klinických testů, které mají zajistit jejich optimální kvalitu přirozené vidění.

Brýlové čočky Varilux jsou progresivní čočky, které oční specialisté po celém světě předepisují nejčastěji. Pro všechny brýlové čočky Varilux se doporučuje povrchová úprava Crizal nebo Optifog.